WhatsApp

Bahçe Saati Kuralları

Bahçe Saati Kuralları

Hava koşulları ne olursa olsun çocuklarımız gün içinde mutlaka bahçede belirli bir vakit geçirmektedirler. Bahçe zamanlarını tüm çocuklar için keyifli kılmak ve daha güvenli vakitler geçirmelerini sağlamak amacıyla aşağıda belirtilen konularda hassasiyetinizi ve işbirliğinizi bekliyoruz:

  • Velilerimizden çocuklarını almaya geldiklerinde (onun oyununun bitmesini beklerken) çocukların alanını işgal etmek yerine mümkün olduğunca duvar kenarlarında olmalarını beklemekteyiz.
  • Yetişkinler çocuklara oranla daha fazla yer kaplıyor. Biz okul olarak gereğinden fazla öğretmenin bahçede bulunmamasına özen gösteriyoruz. Sizlerden beklentimiz bahçe içinde (özellikle kalabalık saatlerde) onları sallamak, kaydırmak vb. gibi nedenlerle diğer çocukların koşup oynayacakları alanları daraltmamanızdır.
  • Bahçe zamanının anne-babası almaya gelen ya da servisle giden her öğrenci için aynı derecede mutluluk verici olmasını istiyoruz. Bu nedenle bahçede empatik olmanızı ve çocuklar arasında yaşanan süreçlere herhangi bir çocuğun lehine ya da aleyhine müdahalede bulunmamanızı.
  • Bahçede bulunan öğretmenlerin en önemli ve asla aksatmamaları gereken görevleri çocukların oyunlarını gözlemlemek ve fırsat oldukça onlarla etkinliklerde bulunmaktır. Onların güvenliği için kişisel sorularınızı, gün ile ilgili değerlendirmelerinizi asgariye indirmenizi ve öğretmenlerin gözlem sürecinin aksamamasına yardımcı olmanızı diliyoruz.
  • Hepimiz çocuklarımızın sağlıklı beslenme ve atıştırma alışkanlıkları geliştirmeleri için çabalıyoruz. Okul olarak bu konuda ilk günden bu yana tavizsiz durduğumuz noktaları sizlerle paylaşıyoruz. Bahçe içerisinde ya da -diğer çocukların göreceği biçimde- hemen dışında herhangi bir yiyecek ya da abur cuburu çocuklara (kendi çocuğunuzda olsa) sunmamanızı rica ediyoruz. Ayrıca bahçe içinde verilmemesini istediğimiz bir maddeyi  (sakız, şeker vs.) kalan çocuklara çıkarken verilmek üzere öğretmenlerimize ya da ailelere emanet edip onları zor durumda bırakmamaya özen göstermenizi bekliyoruz.

Göstereceğiniz hassasiyet ve işbirliği için şimdiden teşekkür ederiz.