WhatsApp

Kıyafet

Kıyafet

Binbir Çiçek Montessori Anaokul olarak bizler çocuklarımızın ferah ortamlarda oyunlar kurmalarını ve rahatça katılabilecekleri çalışma süreçlerinde öğrenmelerini beklemekteyiz. Bu nedenle lütfen sabahları okula gelirken çocuklarınızın öğrenme süreçlerine ket vuracak ve onlara rahatsızlık vererek dikkatlerinin dağılmalarına sebep olacak kıyafetler giymemesini bekleriz. Unutmayınız ki çocuklarımız gün içinde bazen masalarda bazense yerde çalışmaktadırlar, bu nedenle şıklıktan çok kendilerini rahat hissetmeleri onların öğrenme süreçleri için en önemli etkendir.

Çocuklarımızın giysilerinin kostüm partileri dışında kesinlikle Disney karakterleri ya da herhangi anime karakter taşımamasına özen gösteririz. Bir çizgi film karakteri olmayan dinozor, çiçek, böcek v.b. desenli kıyafetler memnuniyetle kabul edilebilir. Bu tür dış giysileri sınıf ortamında kabul etmememizin nedeni, çocukların büyük bir konsantrasyon ile yaptıkları çalışmaları bölmeleri ve dikkatlerinin dağılmasına yol açarak kesintisiz çalışma saatlerinin bölünmesine neden olmasıdır.

Gün içinde sınıfta çocuklarınızın ayakkabılarını çıkararak yapacakları çalışmalarda hem hijyenik sebeplerden dolayı hem de çalışmalarını daha rahat yapabilmeleri için mevsim ne olursa olsun ince ya da kalın her gün mutlaka çorap giymelerini arzu ederiz.

Ayakkabılarının çocuğumuzun tek başına giyip çıkarmaya elverişli olacak şekilde bağcıksız, fermuarlı ya da lastikli olmasın uygun görmekteyiz.

Çocuklarınızın giysilerinin uyku odasında tek başlarına giyip çıkarabilecekleri kolaylıkta olmasına özen gösteririz.

Çocuklarımız zaman zaman yerde halı üzerinde başlarını eğerek çalışmalar yapmaktadırlar. Bu nedenle çocuklarınızın saçlarının gözlerine girmeyecek şekilde bant ya da taç ile tutturulmuş, atkuyruğu yapılmış ve toplanmış olması büyük önem taşımaktadır.

Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği açısından kolye, bileklik ve küpe gibi takıların takılmamasını rica ediyoruz.

Çocuklarımız, hava şartları engel olmadığı sürece mevsim ne olursa olsun her gün bahçeye çıkmaktadırlar. Bu nedenle çocuklarımızın giydiği ayakkabıların açık havada koşarak oyun oynayabilecekleri rahatlıkta olması önemlidir.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

YEDEK KIYAFETLER

Okulun ilk günü müfredatımızdaki su aktarma çalışmaları ya da çiş kazalarına karşı çocuklarımızın 3’er takım iç (külotlu çorap, kısa çorap, külot, atlet v.b.) ve 3’er takım dış giysi (alt giysi, üst giysi, hırka v.b.) yedek kıyafetleri bulundurmaktayız.