WhatsApp

Aile Görüşmeleri

Aile Görüşmeleri

Öğretmenlerle İletişim

Velilerimizin, öğretmenlerimize her gün telefonla ya da iletişim defterine yazabileceği notlarla ulaşması mümkündür. İletişim defterine yazılan ya da okul sekretaryasına belirtilen notlar sabahları öğretmenlerimize ulaşmanın tek yoludur. Her öğretmenin ilk işi sabah çocuklarımız gelir gelmez çantasını kontrol etmek ve notları okumak için zaman yaratmaktır.

Ancak tüm bunlar ve yıllık veli toplantılarımız dışında ekstra görüşmeniz gereken konular olduğu düşünüldüğünde okul yönetiminden ek bir görüşme talep edilebilmektedir. 

 Gözlemler

Aile gözlemleri yıl boyunca dilenildiği esnada programlanabilir. Sınıflarımız çocuklarımızın kesintisiz çalışma saatlerini bölmemek amacıyla yılda iki kez ziyarete açıktır.

 Veli Toplantıları

Veli toplantılarımız, her dönem birer kez olmak üzere yılda iki kez planlanmaktadır. Bu toplantılarda, velilerimiz akıllarındaki her türlü konuyu dile getirebildikleri gibi, okul personeli tarafından da çocuklarının yıl içindeki gelişim düzeyleri hakkında bilgilendirilirler. Gerekli görüldüğü durumlarda bu toplantılar daha sık da düzenlenebilir. Herhangi bir konuda görüşme talebi olduğunda okul yönetimi ile irtibata geçilmesi halinde derhal bir randevu saati ayarlanır.

 Veli Eğitim Programları

Yıl boyunca velilerimiz için Montessori eğitiminin felsefesini anlatmak, anne-baba tutumları ve gerekli görülen diğer konularda sık sık veli eğitim programları ve seminerler düzenlenmektedir. Gerekli gördüğünüz ve eğitim düzenlenmesini talep ettiğiniz konulardaki önerilerinizi duymaktan mutluluk duyar ve bu toplantılara katılımınızı memnuniyetle bekleriz.